ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10928738
*
nr 1092 8738
Spegel
Nutida, 80x70
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 18:28:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 15:06:30
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1092 8738
Spegel
Nutida, 80x70
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/2 15:06:30 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



